Baidās publicēt lielāko masku efektivitātes pētījumu

Kāpēc vienkārši neveikt randomizētu kontrolētu pētījumu, lai pārbaudītu, vai maskas darbojas pret COVID-19, vai tomēr nē? Kāpēc vienkārši pieņemt, ka tik drakoniski un dehumanizējoši brīvību ierobežojumi ir akli jāpieņem? Tieši tā jutās Dānijas pētnieku grupa, tāpēc pavasarī viņi veica plašu pētījumu. Kāpēc trīs mēnešus vēlāk rezultāti nav publicēti? Kā ziņo Dānijas laikraksts, trīs medicīnas žurnāli šo pētījumu ir noraidījuši, jo rezultāti esot pretrunīgi politiskajam korektumam.

Pētījuma autori veikuši iespaidīgi pētījumu uz 6000 cilvēkiem, kas ir plašākais pētījums par masku efektivitāti Covid-19 gadījumā. Kā paskaidroja viens no pētījuma autoriem Christian Torp-Pedersen, tad –

mēs nevaram sākt diskusijas par to, kas žurnālus neapmierina, jo tad mums ir jāatklāj pētījumu dati un mēs pagaidām negribētu to apspriest līdz mūsu pētījums tiek publicēts.

Tomēr līdzautors uz žurnālista jautājumu - "Vai var interpretēt pretrunīgi vērtētu pētījumu rezultātu tādā nozīmē, ka jūsu pētījumā nav pierādīta būtiska masku lietošanas ietekme?  atbildēja šādi - "Tas ir ļoti atbilstošs jautājums, kuru jūs uzdodat."

Dānijas avīzes Berlingske rakstā, kuras autors ir Lars Henriks Aagaards, ir pieminēta arī cita iesaistītā pētnieka Tomasa Larsa Benfīlda un bijušā New York Times reportiera Aleksa Berensona e-pastu sarakste. Šīs nedēļas sākumā Berensons ievietoja Benfīlda e-pasta kopiju, atbildot uz Berensona pieprasījumu par publicēšanas datumu.

“Tiklīdz žurnāls būs pietiekami drosmīgs, lai pieņemtu šo dokumentu,” atbildēja Benfīlds.

Raksts atklāj, ka līdz šim pētījumu ir noraidījuši Lancet, New England Journal of Medicine un Amerikas Medicīnas asociācijas žurnāls JAMA, žurnāli, kas publicējuši lielu daļu dažādu koronavīrusa pētījumu.

CDC, pirms mainīja savu nostāju attiecībā uz universālu masku valkāšanu, iepriekš minēja 10 randomizētus kontrolētus pētījumus, kas parādīja, ka “sejas maskas nav ievērojami samazinājušas gripas pārnešanu”. Tagad CDC un citas elites institūcijas ļautu mums uzskatīt, ka koronavīruss kaut kā atšķiras. Dāņi bija pirmie, kas faktiski pētīja liela mēroga universālu masku nēsāšanas ietekmi tieši pret COVID-19 izplatīšanos.

Vai pakļausies prasībai vilkt masku sabiedriskajā transportā, u.c.?

The post Baidās publicēt lielāko masku efektivitātes pētījumu appeared first on #MaināmPasauli.

 
Rakstu sagatavoja: Mainām Pasauli
Mainām pasauli news ir neatkarīgo ziņu medijs par svarīgo Latvijā un pasaulē.

Apmeklēt www.mainampasauli.news


Komentāri (0)

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar E-pastu vai Facebook