Austrālijā izdots jauns likums, kas atļauj piespiedu kārtā novilkt apakšveļu, lai vakcinētu

Tiesībaizsardzības iestādēm ir likumīgas pilnvaras “noņemt visu (ieskaitot apakšveļu), ko valkā attiecīgā persona”, ja tiek konstatēts, ka šī persona ir jāvakcinē. Tā sauktais “saprātīgais spēks” ietver šādas pilnvaras:

a) aizturēt personu un nogādāt attiecīgo personu vietā, kur personai jāveic medicīniska novērošana,
medicīniska pārbaude vai ārstēšanās vai jāvakcinējas; un

b) aizturēt attiecīgo personu vietā, kur jāveic medicīniska novērošana, medicīniska pārbaude vai
medicīniska ārstēšana vai vakcinācija saskaņā ar norādījumiem; un

c) ierobežot attiecīgo personu –

i) lai varētu veikt medicīnisko novērošanu, medicīnisko pārbaudi vai ārstēšanu; vai

ii) dot iespēju attiecīgajai personai vakcinēties;

d) noņemt visu (ieskaitot apakšveļu), ko valkā attiecīgā persona, ja:

i) apģērba noņemšana ir pamatoti nepieciešama, lai varētu veikt medicīnisko pārbaudi vai medicīnisko
ārstēšanu vai, vajadzības gadījumā, ļautu personai vakcinēties; un

(ii) attiecīgajai personai tiek dota saprātīga iespēja pašai novilkt drēbes un tā atsakās vai to nespēj
izdarīt.

Austrālijas rietumu daļas valdības vietnē, kurā redzams “Original Acts as pass” par Austrālijas rietumu tiesību aktiem, teksts ir iekļauts sākotnējā 2016. gada Sabiedrības veselības likumā. 

Atjaunināta 2020. gada 12. septembra likuma versija ir pieejama arī valdības tīmekļa vietnē un ietver to pašu tekstu.

Austrālijas apraides korporācijas (ABC) raksts ar faktčekeru maksas viedokli viedokli tika publicēts šī gada jūnijā, kad daži sociālo mediju lietotāji pirmo reizi uzzināja par tiesību aktiem un tiešsaistē sāka celt par to trauksmi.

ABC rakstā teikts, ka “[šīs] pilnvaras ir īstenojamas tikai ārkārtas situācijas apstākļos, kā tika paziņots 2020. gada 23. martā, reaģējot uz COVID-19 pandēmiju.”

Dr Rocco Loiacono, vecākais pasniedzējs Kurtinas Juridiskajā skolā Austrālijas rietumos, pastāstīja, ka “nav pamata nekādai ārkārtas situācijai sabiedrības veselības jomā, jo kopš aprīļa sākuma Rietumaustrālijā nav notikusi vīrusa pārnešana sabiedrībā!”

“Valdībai vajadzēja izsludināt ārkārtas situāciju pirms vairākiem mēnešiem,” sacīja Loiacono, “bet, protams, tagad viņi neatsakās no šīm jaunatklātajām pilnvarām.”

Pagājušajā mēnesī Austrālijas premjerministrs Skots Morisons paziņoja, ka viņa valdība ir noslēgusi līgumu ar Lielbritānijas farmācijas uzņēmumu Astrazeneca par austrāliešu bezmaksas koronavīrusa vakcīnas piegādi ar nosacījumu, ka vakcīna iztur klīniskos izmēģinājumus. Dažas nedēļas pēc Morisona paziņojuma pasaules mēroga izmēģinājumi ar Astrazeneca koronavīrusa vakcīnu, kurā tiek izmantotas abortēta bērna šūnas, tika īslaicīgi pārtraukti pēc tam, kad Lielbritānijas izmēģinājuma dalībnieks bija saslimis.

Neilgi pēc tam, kad paziņoja par līgumu ar Astrazeneca, Morisons vispirms teica, ka koronavīrusa vakcīna tiks padarīta “tik obligāta, cik viens iespējams, to padarīt obligātu”, bet pēc tam mīkstināja savu pozīciju sakot, ka vakcīna “nebūs obligāta” un ka “mēs nevar kādu turēt un piespiest vakcinēties”

12 thoughts on “Austrālijā izdots jauns likums, kas atļauj piespiedu kārtā novilkt apakšveļu, lai vakcinētu

  1. 842960 36034Some genuinely rattling function on behalf of the owner of this web site , utterly fantastic content material material . 502769

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.