ASV senatori dēļ cenzūras izsauc uz nopratināšanu Facebook un Twitter vadību

Pēc Senāta Tiesu komitejas balsojuma par viņu nopratināšanu magnātiem Markam Cukerbergam (FB) un Džekam Dorsejam (Twitter) būs jāsniedz liecības par divu New York Post rakstu cenzūru saistībā ar Džo Baidena dēlu.

Ceturtdien komiteja nolēma izdot pavēsti par ierašanos uz nopratināšanu Facebook izpilddirektoram Zukerbergam un Twitter izpilddirektoram Dorsey. Priekšlikumu iesneidza komiteja, kuras sastāvā bija 22 locekļi, 12 republikāņiem balsojot par pilnvaru izsaukšanu un 10 demokrātiem atturoties.

Tagad abiem cenzūrā apsūdzētajiem būs jāsniedz liecības par divu neseno New York Post rakstu cenzūru. Rakstu cenzūra labvēlīgi ietekmē ASV prezidenta amata kandidātu Džo Baidenu, jo cenzētais stāsts skaidroja detaļas par korupcijas skandālā iesaistīto toreizējo viceprezidentu Džo Baidenu un viņa dēlu Hanteru Baidenu.

Raksts ar nosaukumu “Šokējošs e-pasts atklāj, kā Hanters Baidens iepazīstināja Ukrainas uzņēmēju ar savu tēvu – ASV viceprezidentu” satur apsūdzības, kas apgalvo, ka pastāv tiešas saiknes starp Badienu un viņa dēla Ukrainas biznesa interesēm. Stāsts citē e-pastus, par kuriem ziņots, ka tie iegūti no Hantera Baidena datora.

Baidena kampaņas pārstāvis Endrjū Beitss noraidīja rakstā izvirzītās apsūdzības kā nepatiesas.

Pēc stāsta publicēšanas pagājušajā trešdienā Facebook un Twitter veica pasākumus, lai ierobežotu raksta izplatīšanos savās platformās, kas izraisīja asas diskusijas par cenzūras pieļaujamību.

Twitter aizliedza saviem lietotājiem koplietot saites uz rakstu, kā arī neapstiprināta ziņojuma fotoattēlus, apgalvojot, ka tā politika aizliedz "tieši izplatīt uzlaušanas laikā iegūtu saturu, kas satur privātu informāciju".

Par ko Tu balsotu ASV prezidenta vēlēšanās?

Tiem, kas mēģināja dalīties ar stāstu, tika iesniegts paziņojums “Mēs nevaram izpildīt šo pieprasījumu, jo Twitter vai mūsu partneri ir identificējuši šo saiti kā potenciāli kaitīgu.”

Džeks Dorsijs atvainojās par sava uzņēmuma paskaidrojumu trūkumu, bloķējot rakstu –

Tikmēr Facebook liedza dalīties ar šo rakstu, atzīmējot savu pienākumu “apturēt dezinformācijas izplatīšanos”. Uzaicinājums notiek ilgstošu debašu laikā par sociālo mediju uzņēmumu lomu ASV vēlēšanu politikā, un daudzi republikāņi apgalvo, ka Facebook un Twitter ir izrādījuši neobjektivitāti par labu Baidena kampaņai.

The post ASV senatori dēļ cenzūras izsauc uz nopratināšanu Facebook un Twitter vadību appeared first on #MaināmPasauli.

 
Rakstu sagatavoja: Mainām Pasauli
Mainām pasauli news ir neatkarīgo ziņu medijs par svarīgo Latvijā un pasaulē.

Apmeklēt www.mainampasauli.news


Komentāri (0)

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar E-pastu vai Facebook