ASV Darba departaments aptur obligāto poti

Kur apstāsies piespiedu injekciju neprāts? Varbūt ASV – tur patreiz notiek cīņa starp švakcinatoriem jeb Baidena administrāciju un 27 štatiem, kas atsakās piekrist tādai politikai.

Šobrīd arī ASV Darba un veselības administrācija OSHA ir paziņojusi, ka aptur obligātās potes ieviešanas un uzpiešanas darbus privātbiznesā. Tas sekoja īsi pēc tam, kad ASV apelāciju tiesa  uz brīdi apturēja Džo brigādes potes plānus, kas to paredz visās kompānijās virs 100 cilvēkiem kā obligātu prasību – tam vajag stāties spēkā nākamā gada 4.janvārī.

Tomēr Ņūoerleānas štata tiesa ne tikai apturēja šīs prasības ieviešanu, bet vēlreiz apstiprināja to ar ziņojumu, kurā apliecina, ka tāda prasība ir pārāk nesamērīga un izdeva arī rīkojumu apturēt tās ieviešanas procesu līdz tālākiem paziņojumiem. Vispirms tas bija 6.novembrī, kad tika dots pagaidu apturēšanas rīkojums, tad 12.datumā apstiprinājums tam visam vēlreiz, līdz ar to tur situācija ir par labu iesniedzējiem, jo vismaz notiks juridiskā cīņa par šo jautājumu. Līdz ar to arī Darba departaments  savā paziņojumā atzīst, ka tas tiesas lēmumu pieņem izpildīšanai un tas nozīmē apturēt jebkāda veida darbības, kas domātas obligātās potes ieviešanai darba vietās un kontrolei.

Patreiz tie ir 27 štati, kā arī privātbiznesa pārstāvji, reliģiskās organizācijas un vēl citas grupas, kas ir iesūdzējušas guļošā Džo brigādi tiesās par šīm izdarībām, kas ir pret ASV Konstitūciju. Savā atkārtotajā apstiprinājumā ieviešanas procesa apturēšanai arī attiecīgā tiesa uz to norāda – tas rada nopietnus konstitucionālus jautājumus un visticamā, ka tas pārsniedz federālās valdības pilnvaras.

Bet pats interesantākais ir tas, ka Džo nemaz tas neinteresē. Viņi turpina vērsties pie biznesu pārstāvjiem arī tagad, pēc šī tiesas sprieduma, aicinot turpināt ieviest un gatavoties janvāra piespiedu potēm. Mēs domājam, ka nav jāgaida – 8.novembrī paziņoja Psaki aizvietotāja Karina Žan-Pjēra, atbildot uz jautājumu par to, vai tad darba devējiem tomēr nevajadzētu ņemt šo spriedumu vērā un apturēt šīs prasības ieviešanu.

Mēs sakām – negaidiet uz rīcību, kas jūsu darba vietas padarīs drošas – viņa paziņoja. Tas ir svarīgi to darīt un ja jūs gaidīsiet, tad vēl vairāk cilvēku saslims. Nav jāgaida uz legālu atrisinājumu.

Kaut ko tādu var pateikt tikai jaunajā normālajā un tāds tas arī ir. ASV valdošais haoss visās jomās aizvien pieaug spēkā un Džo administrācijas katrs lēmums ved uz katastrofu un pilsoņu karu, kā arī iespējamu štatu atdalīšanos vispār. Cīņa par iespēju uztiept šprici tiesās tikai sākas, bet Džo turpina dzīvot savā realitātē un izlikties, ka Konstitūcija tur jau ir atcelta.

Vai tā ir, to drīz redzēsim, jo brūkošās ASV tomēr vēl daudz ko nosaka pasaulē un tas, kas notiek tur švakcīnu jomā, var atsaukties arī uz vasaļvalstīm, kas rīkojas tāpat.

A. Vasiļevskis

www.mainampasauli.news

One thought on “ASV Darba departaments aptur obligāto poti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.