ASV armija – veselos atlaiž, špricētie karantīnā

ASV armijā arī pienācis tīrīšanas laiks, kad veselos izmet no dienesta. Kamēr obligātās potes tiesu lietas vēl karājas gaisā, tikmēr ASV armija uzsāk atbrīvošanos no veseliem cilvēkiem, paturot špicētos, kuri savukārt nevar karot, jo saķēruši vīrusu.

Kā liecina pēdējais ziņojums pagājušā ceturtdienā, tad kopumā no Marine Corps nodaļas varētu tikt atbrīvoti ap 8000 jūras kājnieki un visa veida personāls, kas tā arī nav piekrituši ievadīt sevī šo substanci un regulāri špricēties ar to. Pagājušā nedēļā bija paziņojums arī par to, ka jau atlaisti 169 no tiem. Armijā gan ir vairāki atlaišanas juridiskie manevri – vienkārši atskaitīšana, vai atlaišana ar papildus sodu – šis pagaidām ir tikai pirmais, administratīvais variants.

ASV armijas šai sadaļai bija termiņš sašpricēties līdz 28.novembrim, vai arī sagādāt izņēmuma papīrus, ja tādi iespējami – viņi arī tika brīdināti par to, ka pretējā gadījumā tiks atskaitīti no dienesta. Tieši šī armijas daļa ir vismazāk špricētie, lai gan tas ir 95%, bet salīdzinot ar Jūras spēku 96.3% un Gaisa spēku 96% tas iznāk pats mazākais rādītājs. Ir apstiprināti 1000 izņēmumi, bet tie saistīti tikai ar administratīviem vai medicīniskiem gadījumiem, bet lielākā daļa no tiem bija prasīti sakarā ar reliģiskiem apsvērumiem – bet visi no 3192 iesniegtajiem tikuši noraidīti. Vai armijā, kur viens no nosacījumiem ir tas, ka cilvēkam var nākties nogalināt citus un arī upurēt sevi valsts labā, var darboties reliģiskie apsvērumi – tas ir interesants jautājums, bet droši vien tāpēc tur pēdējos desmit gados nav apstiprināti šādi reliģiski izņēmumi ne par vienu no vakcīnām, pat ne parastajām.

Līdz ar to šie 8000 tūkstoši nekādus izņēmumus nedabūs, vienīgais labums, ka viņi vismaz netikšot izmesti ar necieņu, kā dezertieri vai tamlīdzīgi, jo patreiz esošie noteikumi paredz viņus atstādināt pēc normālas prakses, bez sankcijām vai cieņas pazemināšanas. Taču pats smieklīgais ir tas, ja šo ziņu saliek kopā arcituno tā paša Military portāla– nupat tās pašas ASV Jūras spēku kuģis USS Milwaukee, kura apkalpe ir 100% ‘imunizēta’ ir bijis spiests pārtaukt misiju un palikt ostā Kubā tikai nedēļu pēc tās uzsākšanas – tas sekoja tikai dienu pēc iepriekšējā paziņojuma par atlaistajiem bez injekcijas.

Skaitliski neminēta ‘daļa’ no 105 šī kuģa apkalpes locekļiem atrodas izolācijā Guantanamo līča jūras bāzē – nav zināms, vai tas jau ir jaunais mikrona paveids, vai kas cits – taču notiekošais vislabāk demonstrē to nejēdzību, kas pasaulē notiek un ASV armija nav izņēmums – veselos atlaižam, bet špricētie tik un tā saķer briesmīgo vīrusu un sēž karantīnā, bet kaujas spējas tiek paralizētas. Tā, protams, ir viņu problēma, bet tas pats notiek visur un jebkurā sfērā. Varbūt nākamgad absurda burbulis beidzot plīsīs?

A. Vasiļevskis

www.mainampasauli.news

8 thoughts on “ASV armija – veselos atlaiž, špricētie karantīnā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.