Apple, Amazon un Google izslēdz Parler no savām platformām

Apple, Amazon un Google izslēdz Parler no savām platformām, jo Parler neierobežo saturu: ‘Kūda uz vardarbību pret citiem’. “Parler nav spēruši nepieciešamos soļus, lai cīnītos pret cilvēku drošības apdraudējuma izplatīšanos”.

Apple un Amazon bloķējuši Parler, jauno sociālo mediju platformu, kurā patvērumu raduši Trampa atbalstītāji — laikā, kad tradicionālajās platformās kā Twitter un Facebook t. s. “satura vadīšana” jeb “moderēšana” (moderation) strauji vēršas plašumā.

Piektdien Apple izteica draudus, ka izņemšot Parler no aplikācijas AppStore, ja uzņēmums nesāks “moderēt” saturu, kas tiek publicēts tā platformā. Apple uzskatot, kas šis necenzētais saturs veicinājis vardarbību ar letālām sekām, kas notika Vašingtonā, D.C. pagājušajā nedēļā.

Sestdien vēlu vakarā uzņēmums izņēma Parler no aplikācijas AppStore, apgalvojot, ka alternatīvā sociālo mediju platforma neesot pienācīgi attiekusies pret Apple paustajām bažām “satura vadīšanas” jautājumā.

“Mēs aizvien esam atbalstījuši to, ka AppStore ir pārstāvēti dažādi viedokļi, taču mūsu platformā nav vietas vardarbības draudiem un nelegālām darbībām,” Apple pauda savā paziņojumā laikrakstā “The Hill”. Apple pārstāvis izteicās, ka Parler bloķēšana aplikācijā AppStore būšot spēkā, “līdz viņi atrisinās šos jautājumus.”

Šis pavērsiens ir smags trieciens augošajai platformai, kas izmešanas brīdī bija iecienītākā bez maksas iegūstamā aplikācija Apple AppStore veikalā. Piektdien Google līdzīgu apsvērumu dēļ izstūma Parler no PlayStore aplikācijas. Tas nozīmē, ka Parler tagad vairs nevar lejuplādēt lietošanai ne vienā, ne otrā visplašāk izmantotā viedtālruņu operētājsistēmā.

Pārsteidzoši vēlu vakarā sestdien arī Amazon informēja Parler, ka bloķēšot sociālo mediju aplikācijas izmantošanu Amazon Web Services (AWS) hostinga serveros.

“Pēdējā laikā Jūsu vietnē aizvien pieaug vardarbīgā satura apjoms, un viss šis saturs ir pretrunā ar mūsu noteikumiem. Ir skaidri redzams, ka Parler nav izstrādājuši iedarbīgus paņēmienus AWS lietošanas noteikumu ievērošanai,”

teikts Amazon e-pasta vēstulē Parler.

“Mēs nevaram sniegt pakalpojumus klientam, kas nespēj efektīvi identificēt un izņemt saturu, kas mudina vai kūda uz vardarbību pret citiem.”

Parler paveicies, ka Amazon apsolījuši sadarbībā ar Parler komandu nodrošināt visu servera datu aizsardzību un palīdzību datu migrācijā uz Parler serveriem.

Pēc Amazon paziņojuma Parler direktors Džons Mace (John Matze) paudis varbūtību, “ka Parler līdz pat nedēļai nebūs tīmeklī pieejams, jo mums viss jāveido no nulles.”

Mace kritizēja Google, Apple un Amazon centienus izstumt Parler no savām platformām un nosauca tos par “nebijušiem, nepamatotiem un pilnīgi un galīgi pretīgiem.” Mace pieņem, ka Amazon, Google un Apple sadarbojās, lai izskaustu Parler kā līdz šim nopietnāko konkurentu.

Citā publikācijā Mace turpina:

“Mēs centīsimies darīt visu, lai tagad pārceltos pie jauna nodrošinātāja, jo mūsu nozarē šobrīd ir daudz konkurentu. Amazon, Google un Apple šajā lietā sadarbojās ar nolūku, zinādami, ka mums būs ierobežotas iespējas izkļūt no kļūmīgā stāvokļa, un zinot arī to, ka vislielākais kaitējums radīsies tieši tagad, kad Big Tech uzņēmumi izraidījuši arī prezidentu Trampu.”

“Mēs pārāk ātri kļuvām pārāk sekmīgi,” Mace piebilst. “Sagaidāms, ka karš par konkurenci un vārda brīvību turpināsies, un mūs jūs nenostumsiet malā.”

Tulkoja un sagatavoja Lauma Tjuniņa

11.01.2021.

Avots.
The post Apple, Amazon un Google izslēdz Parler no savām platformām appeared first on #MaināmPasauli.

 
Rakstu sagatavoja: Mainām Pasauli
Mainām pasauli news ir neatkarīgo ziņu medijs par svarīgo Latvijā un pasaulē.

Apmeklēt www.mainampasauli.news


Komentāri (0)

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar E-pastu vai Facebook