Vīrusa afēra bez gala – tagad būs endēmija.

Vai kāds vēl atceras to, kā sākās pandēmija? Ar histērijas pilniem pravietojumiem par simtiem miljoniem mirušo, ja tūlīt pat netiks aizslēgtas valstis un ieviests bezdarbs, terors un karantīnas? Ar afērista Neila Fergusona izstrādātām fantastikas simulācijām, 3.4% mirstības rādītāju un citām šausmām?

Droši vien, ka šoka terapiju atceras visi. Tādā mēs esam dzīvojuši veselu gadu. Protams, ne jau visi – tie, kuri laicīgi saprata to, ka viss šis ir nekas cits, kā globāla mēroga afēra, dzīvoja mierīgi un centās atvērt acis arī pārējiem uz to, ka nekāda briesmīga vīrusa nav. Ja arī tāds ir, tad tas nav nekas vairāk, kā parasta gripa.

Protams, visu gadu tādus cilvēkus dēvēja par sazvērestību teoriju izplatītājiem, tāpēc ka medijos vīruss ir un tas pļauj vīrus spēka gados kā zāli. Jā, tikai nez kāpēc izrādījās, ka gandrīz visi mirušie pa šo laiku ir cilvēki vecumā virs 70 gadiem un ar vairākām citām hroniskām kaitēm.

Bet kas tagad? Izrādās, ka sazvērniekiem atkal bijusi taisnība. Tagad jau visos oficiālajos avotos skaidri pateikts, ka tā saucamais vīruss būs regulārs, ar to jāsadzīvo un pandēmija pamazām pārvēršas par endēmiju. Še nu bija – par ko tad histērija un kur visu projicētie apokaliptiskie scenāriji? Izrādās, ka tā bija nepieciešama tikai tam, lai sagatavotu cilvēkus projekta nākošai fāzei.

Ziņa no Bloomberg raksta.

Pagājušā gadā daudzi domāja, ka šī pandēmija kādā brīdī pāries un mēs atgriezīsimies normālajā dzīvē. Šis pieņēmums ir maldīgs. Sars-cov-2 var kļūt par patstāvīgu ienaidnieku, kā gripa, tika sliktāks. Ja arī tas kaut kad pazudīs, tas jau būs mūsu dzīves pārveidojis neatgriezeniski. Atgriezties atpakaļ vairs nevaram – vienīgais ceļš ir uz priekšu.

Lielākā daļa epidēmiju pazūd, kad tiek sasniegta pūļa imunitāte un patogēnam vairs nav pietiekoši daudz organismu, kuros tas var replicēties. Tāda imunitāte veidojas no izslimojušās un arī vakcinētās sabiedrības daļas.

Tālāk raksta autori secina, ka kovid gadījumā šāda imunitāte visticamāk  vispār netiks sasniegta. Pat ASV, kur ir vislielākā saslimstība un arī vakcinācijas programma negrasās iepalikt. Tāda analīze veikta Vašingtonas Universitātē. Par iemeslu tam tiek minēti dažādie vīrusa varianti. Tie varot atkal izraisīt uzliesmojumus un arī vakcīnu efektivitāte pret tiem ir apšaubāma. Ja arī vakcīnas tiks uzlabotas un būs efektīvas, tad nav iespējams tās laicīgi saražot un piegādāt visās planētas vietās. Ja kādā valstī tiek vakcinēta visa populācija, kā tas ir Izraēlā, tad tas var ļaut uzvarēt kādu reģionālu raundu pret vīrusu, taču tā spēja mutēties un replicēties nav paredzama. Bet 75% no visām vakcīnām ir sapotētas tikai 10 valstīs, kamēr pārējās 130 nav pat tikušas pie vienas šļircītes – tā februārī izteicās ANO ģenerālsekretārs Antionio Guterešs.

Patogēna evolūcija nav nekas pārsteidzošs un viens no tā dabiskiem ceļiem ir pakāpeniski kļūt vairāk lipīgam, bet mazāk infekciozam. Tad tas kļūst par parastu sezonālu saslimšanu. Taču raksts brīdina, ka esošie varianti neesot kļuvuši mazāk bīstami.

Līdz ar to raksts brīdina par to, ko ‘sazvērestību teoriju’ izplatītāji saka jau sen – visticamāk, ka šis vīruss turpinās regulāri uzliesmot un tas nozīmē tikpat regulāru sabiedrības dresūru, ekonomikas atslēgšanu un aizslēgšanu, aizliegumu atlaišanu un cilpas savilkšanu – un tā bez sava gala. Protams, tiek ieskicēta nepieciešamība pēc regulāras revakcinācijas pat vairākas reizes gadā pret katru jauno variantu, bet kolektīvā imunitāte tik un tā nesanāks.

Tieši to pašu retoriku uzsāk arī vietējie mediji. Te arī tiek paziņots, ka vīruss ar mums paliks uz mūžu. Nu ko tad citu, ja ne atkārtot plāndēmijas arhitektu plānus?

Raksts mierina ar domu, ka pēc katra nākošā lokdauna graujošais efekts vairs nav tik liels, kā sākumā. Protams, cilvēki taču pie visa pierod. Arī pie tā, ka viņiem vairs nav privātā biznesa un viņi saņem pabalstus no sistēmas. Vārdu sakot, šis raksts visai skaidri apliecina to, ka kovid industrija nekur negrasās atkāpties, Farma turpinās ražot neskaitāmas vakcīnas un cilvēkus spiedīs vakcinēties nez cik reizes un katru gadu,  bet varas rokās ir visi instrumenti, kā turpināt terorizēt sabiedrību. Ir tikai jāpaziņo kārtējais mutant-vīrusa vilnis un atkal visus var samest lokdaunos vai karantīnās.

Tam nekad nebūs gala, ja mēs paši tam nepateiksim –STOP.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.